• Profesyonel Çözümler
    Lemi GÜNGÖRDÜ   
Yalın Yol Gösteren (Sensei)   

1951’de Ankara’da doğdu. 1973 yılında elektrik mühendisi olarak Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. ELMS-Eskişehir Lokomotif ve Motor Sanayinde (şimdiki adıyla TÜLOMSAŞ) iki yıl çalıştıktan sonra askerlik görevini tamamladı. 
Arçelik AŞ-Eskişehir Buzdolabı İşletmesinde 16 yıl elektrik şefi ve bakım müdürü olarak çalıştı. 1991'de TEE  Topkapı Fabrikasında Teknik Müdür ve Üretim Müdürü pozisyonlarında toplam 8 yıl bulundu. Mayıs 1999’da fabrika hayatından emekliye ayrıldı, İdea’da,  eğitmen ve danışman olarak çalışmaya başladı. İdea’nın 2003’de kapanmasından sonra YED Yalın Enstitü Derneğinin kuruluşunda rol aldı, Türkçe orijinal tasarlanmış eğitimlerin neredeyse tamamını Türkiye’de, iş dünyasına kazandırdı. Bunların bir kısmı aynı zamanda İngilizce verilen eğitimlerdir.  2017'de YED ile olan ilişkisini kesti.


Yalın Üretim anlayışının içerdiği temel ögelerden olan ön saf çalışanlarının “tam katılımı”na ilişkin metod ve teknikler konusunda eğitimler geliştirmektedir.

Kaizen, Problem Çözme Teknikleri, Yalın Düşünce/Yönetim , HoshinKanri – Politikaların Açılımı, A3 Raporlama, Görsel Yönetim, SMED-Hızlı Kalıp/Model Değişimi, TPM - Toplam Üretim Yönetimi, Kaynağında Kalite - PokaYoke, FMEA, PlanlıBakım, Günlük Yönetim Sistemi (Eski adıyla Otonom Bakım), Operasyonel/İş Mükemmelliği Eğitim Programı ve bunların içerdiği tüm temel konularda eğitim ve uygulama danışmanlığı hizmeti vermektedir. 

Sahibi olduğu tescilli "LeanTurquoise" markası ile; Yalın Öğreti'nin ülkemizde yaygınlaşması, eğitimlerin tasarlanması, öğretinin doğru ve güncel tutulması için "Yalın Yol Gösteren" olarak hizmet vermektedir.  

DEMIRKAN Mühendislik


Sosyal Medya


İletişim Bilgileri


  • Adres : Hürriyet Cad. No:244-2, 41030,Başiskele / KOCAELI
  • Telefon : 0 532 773 67 23
  • Telefon : 0 262 342 39 36
  • E-Posta : info@ismaildemirkan.com